Zabawy przy fotobudce – poradnik dla gości

Zdjęcia mogą być grupowe – żeby nie powiedzieć „tłumne”, w pojedynkę, zakochanej pary, z kolegami, w gronie przyjaciółek, z babcią… możliwości jest mnóstwo lecz niezależnie od tego z kim je robimy albo w jakim przebraniu zdjęcia i tak mogą okazać się nie do końca takie jakbyśmy tego chcieli:

Poniżej pokazujemy ciekawe pomysły na podrasowanie każdego z nich:)

Zdjęcia do księgi gości


Jeśli Państwo Młodzi mają księgę gości warto zrobić serię zdjęć właśnie dedykowanych do niej. Możemy zrobić wyliczankę – na każdym z 4 zdjęć poza zmianą przebrania pokazywać kolejny numer na paclach ręki by w księdze móc dorysować chmurki z IV przykazaniami małżeńskimi. Możemy „pokazywać” nasze życzenia gestami a później je dodatkowo opisać w księdze. Znak serca z dłoni jako „miłości”, gadżet – okulary z dolarami jako „pieniędzy”, uśmiechniete buzie „radości”, itd. Może także otwierać usta i przybierać różne grymasy twarzy by dorysować dymki dialogowe w księdze.

Akcja

„Bójka”, „na barana”, „układanka”, „sąsiedzi” to tylko niektóre z fajniejszych ze sceniariuszy przy fotobudce. „Bójka” zaczyna się od zdjęcia 2 panów i pani – obydwaj panowie obejmują panią i wrogo na siebie spoglądają, pani znika, panowie pokazują pięści, cios pierwszego pana, cios drugiego pana :) „Na barana” – ru rozciągamy nasze sylwetki tak by utworzyły jedną całość na 4 zdjęciach:

na barana przy fotobudce

Podobnym pomysłem jest „układanka” tu angażujemy 2-4 osób i każda występuje tylko na jednym zdjęciu. Jedna „daje” nogi, druga tułów, trzecia głowę, czwarta kapelusz:

„Sąsiedzi” to już nieco bardziej skąplikowane przedsięwzięcie, ale warto – efekt jest powalający:

sąsiedzi cameralnie

Układamy historię traktując poszczególne zdjęcia jako okna różnych mieszkań w bloku. W naszym przypadku przedstawiony jest nieszczęśliwy wypadek ;)

Konkursy i rywalizacja

To pomysł na mniej „reżyserowane” zdjęcia – to wariant dla szalonych, kreatywnych i plastycznych gości. Przed robieniem zdjęć ustalamy ze znajomymi wyzwania – najsmutniejsza mina, najokropniejsza, najbrzydsza, najśmieszniejsza. Te zdjęcia lepiej robić bez gadżetów ;) Wyzwaniem może być imitowanie jakiegoś aktora lub postaci. Można też wziąć dymki z napisami lub na pustych dymkach napisać własne krótkie hasła i je pokazać na trzy-czte-ry do obiektywu – czasem śmiesznie się ułożą…;)

Krótka historia

Opcja ta jest idealna dla par lub zdjęć solo. Wymyślamy historię, którą chcemy „opowiedzieć” np. 4 lata naszego związku: 1) zobaczyliśmy się, 2) nierozłączni, 3) tylko za ręki, 4) plecami do siebie. Albo 1) tańczymy, 2) pijemy, 3) śpiewamy, 4) śmiejemy się. Pomysł na zdjęcia solo? Clark Kent staje się supermanem, lub sesja Jonny Bravo – lewy profil, prawy profil, przód, brewka. Niezaleznie od pomysłu dobrze jest przygotować sobie gadżety pasujące do naszej historii przed przystąpieniem do robienia zdjęć w odpowiedniej kolejności przed sobą.

           

Mamy nadzieję, że udało nam się przekazać główną ideę bo pomysły można mnożyć w nieskończoność. W razie problemów z pomysłem nasi animatorzy chętnie przypomną nasze koncepcje :) 

Może zainteresuje Cię także „Jak wybrać idealną fotobudkę na wesele” lub „Ile kosztuje profesjonalna fotobudka”. Zachęcamy także do zapoznania się z naszym cennikiem.

Poznań 600 912 769             Warszawa 517 210 549

Partnerzy i Klienci