Ile kosztuje fotobudka?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jaki jest koszt wynajmu fotobudki. Najczęściej koszty fotobudki rozliczane są na podstawie pakietów – stała kwota za daną ilość godzin plus opłata za jej poszczególne elementy dodatkowe.

Ilość godzin

Najpopularniejszym rozwiązaniem wynajmu fotobudek są pakiety godzinowe – 2, 3 lub 4 godzinne. Czas wynajmu zależy od paru czynników:

- wielkość imprezy – zakładając, że samo robienie zdjęć jak i wydruk trwa parę sekund możnaby pomyśleć, że wystarczyłaby i 1h na zabawę. Nic bardziej mylnego! Nawet przy „małych”, kameralnych przyjęciach ok. 50-80 osób 2 godziny to minium gdyż nie rzadko Ci sami goście robią zdjęcia kilkukrotnie – solo, we dwójkę, w grupie, z babcią... Podobnie jest przy imprezach 100-osobowych i więcej. Tu koniecznym minium są 3 godziny a często i one są przedłużane po namowach gości, którzy za nic nie chcą wypuścić „cierpliwego fotografa” z sali.

- wiek gości – rozważając wybór pakietu dobrze jest się zastanowić nad składem zaproszonych gości. Wziąć pod uwagę poziom szaleństwa, poczucie dobrej zabawy oraz wiek gości. Fotobudka jest już na tyle popularna, że coraz częściej nikogo nie trzeba namawiać i kolejka tworzy się od pierwszych minut rozstawienia. Jednak czasem jeszcze zdarza się, że goście początkowo są nieufni i z dystansem podchodzą do zabawy w śmieszne zdjęcia. Tu z pomocą zawsze przychodzą… dzieci:) Dzieci namawiają rodziców lub dziadków i maszyna rusza. Seniorzy także chętnie wpadają w rytm zabawy z fotobudką.

- liczba inny atrakcji – fotobudka to bezapelacyjnie dobra zabawa i pamiątka na lata, ale przy kilku innych atrakcjach umówionych w podobnym przedziale czasowym gościom może nie starczyć czasu na skorzystanie ze wszystkich. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o odpowiednim zapasie godzin aby goście nie byli zawiedzeni, że nie zdążyli skorzystać z fotokabiny i zrobić sobie zdjęcia z parą młodą.

Pakiet podstawowy

W zależności od tego co wchodzi w skład pakietu podstawowego jego ceny mogą się różnić. Najczęściej w standardzie otrzymuje się zdjęcia bez limitu, pomoc animatora, kufer gadżetów pobudzających kreatywność, personalizowaną stopkę (idnywidualny tekst i grafikę pod zdjęciami) oraz możliwość wyboru tła.

Dodatki

Pozostałe usługi przeważnie są dodatkowo płatne. Zaliczyć do nich możemy:

- wydruki bez limitu

- obecność animatora przy fotobudce

- różne układy zdjęć

- dojazd

- dostęp do galerii internetowej zabezpieczonej hasłem

- możliwość publikacji zdjęć na bieżąco na FB

- pendrive lub CD ze zdjęciami

- księga gości

- dedykowane tło (własna grafika)

- branding fotobudki

Podsumowanie

Przytaczając ceny z rynku ogólnoposkiego – 2h kosztują od 650 – 900zł, 3h to koszt 850 – 1000zł a 4h 1000 – 1200zł.

Teraz gdy już wiesz jakie parametry mają wpływ na koszt wynajmu fotobudki sprawdź nasze ceny lub przeczytaj jak wybrać idealną fotobudę na swój ślub, na event, na urodziny. Warto również przeczytać jak się przygotować do zabawy z fotobudką.

Poznań 600 912 769             Warszawa 517 210 549

Partnerzy i Klienci