Czym jest fotobudka i jak działa

Fotobudka jest coraz bardziej popularną atrakcją, szczególnie na weselnych przyjęciach. Dobrze jest więc wiedzieć na czym polega fotobudka.

Historia

Słowo fotobudka jak i samo urządzenie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Została wymyślona przez Anatola M. Josepho, imigranta z Syberii, który zarobił na niej milion dolarów na Broadwayu w 1925 roku. Obecnie w anglojęzycznym świecie każdy używa określenia Photobooth choć pierwszy pomysł nazywał się „Studio Photomaton”. Podobnie w Polsce, najpopularniejszym określeniem jest bezpośrednie tłumaczenie czyli fotobudka, ale można spotkać także inne – budka fotograficzna, budka ze zdjęciami, budka do robienia zdjęć, budka imprezowa, automat do zdjęć a nawet fotokabina. Wiele nazw jedna atrakcja!

jak działa fotobudkaCzym jest fotobudka

Wikipedia określa fotobudkę jako „zautomatyzowane urządzenie, które wykonuje zdjęcia i od razu je drukuje. Wykorzystywane głównie do wykonywania fotografii paszportowych, legitymacyjnych itp., także do celów rozrywkowych jako atrakcja podczas imprez, wesel, itp.”

W jednym zdaniu zostały opisane dwa typy urządzeń – stacjonarne i mobilne. Te pierwsze możemy najczęściej spotkać w Centrach Handlowych lub na lotniskach. Można w nich zrobić zdjęcia do paszportu, legitymacji czy dowodu, ale także śmieszne pamiątkowe. Drugie stały się fenomenem na weselach, targach, specjalnie ważnych urodzinach, imprezach firmowych czy festiwalach muzycznych. Tu królują zabawne zdjęcia często z gadżetami. Świetnie sprawdza się do rozkręcania zabawy a pamiątka pozostaje na lata.

Jak działa fotobudka

No dobrze, można spytać, ale na czym polega zabawa z fotobudką? To bardzo proste – ustawiamy się przed automatem, wciskamy na ekranie dotykowym „start” i zaczyna się odliczanie. Aparat automatycznie wykonuje serię 4 zdjęć w odstępach 2-3sec. Od razu po skończonej sesji również w kilkanaście sekund zostaną wydrukowane nasze odbitki. Najczęściej spotkany format zdjęć jest w postaci 4 miniatur na pasku o wymiarach 5x15cm. Przed wykonaniem zdjęć warto zapoznać się z asortymentem gadżetów jakie zostały przygotowane przez obsługę fotokabiny. Dobrze jest wybrać 4 zestawy, położyć niedaleko siebie tak by w przerwie pomiędzy zdjęciami móc szybko zmienić przebranie. Im śmieszniejsza kompozycja tym ciekawiej!

Gdy już dowiedzieliśmy się jak świetną atrakcją jest fotobudka dobrze jest zadać sobie pytanie ile taka fotobudka może kosztować oraz jak wybrać idealną fotobudę na swój ślub. Warto również przeczytać jak się przygotować do zabawy z fotobudką.

Poznań 600 912 769             Warszawa 517 210 549

Partnerzy i Klienci